آدرس ما : تهران، الهیه، چهارراه حسابی، خیابان رضایی، پلاک ۳۲، واحد ۱

ماساژ درمانی و لاغری

ماساژ درمانی برای لاغری نیز یکی از روش های متفاوت و جدید برای لاغری می باشد که طی این روش با استفاده از ماساژ و تکنیک های خاصی روی اندام های مختلف باعث لاغری آن می شوند.

ماساژ درمانی و لاغری

masajh-2.jpg

ماساژ درمانی و لاغری

در این مقاله پس از مقدمه ای کوتاه به بررسی موضوعات زیر می‌پردازیم: با ما همراه باشید:

. ماساژ چیست؟
.ماساژ لاغری چیست ؟
.ماساژ لاغری بر روی کدام نوع از چربی های بدن تاثیر می گذارد؟
.ماساژ درمانی و ماساژ برای لاغری چه مزیت هایی دارد؟
.ماساژ برای چه افرادی مناسب نیست
. ماساژ درمانی برای لاغری روی چه قسمت هایی از بدن انجام می شود؟
.برای لاغری با ماساژ درمانی چند جلسه ماساژ باید انجام دهیم ؟
.پاسخ به چند سوال رایج در مورد ماساژ در مانی لاغری

 

امروزه با توجه به تغییر سبک زندگی ، کم شدن فعالیت ها استفاده از غذا های فست فودی و مواردی از این دست شاهد افزایش وزن و چاقی در جامعه هستیم. از آنجا که چاقی می تواند سر منشا بسیاری از بیماری ها باشد و از نظر ظاهری نیز اعتماد به نفس فرد را پایین بیاورد به همین دلیل بسیاری از افراد دارای اضافه وزن به دنبال راه های مختلفی برای لاغری هستند مانند انجام ورزش های مختلف، استفاده از رژیم های غذایی ، انجام جراحی های مختلف و … یکی از روش هایی که برای لاغری و کاهش وزن مورد استفاده قرار میگیرد و ما در این مقاله به بررسی آن خواهیم پرداخت ماساژ درمانی است . ماساژ درمانی روشی طبیعی جهت کاهش وزن می باشد .

برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با ماساژ درمانی برای لاغری در ادامه ی مقاله با ما همراه باشید؛

 

ماساژ چیست؟

به دستکاری لایه‌های سطحی و عمیق عضلانی و بافت پیوندی توسط استفاده از تکنیک‌های مختلف، به جهت افزایش عملکرد، کمک در روند درمان، و افزایش آرامش و آسایش است ماساژ می گویند. ماساژ شامل فشار ثابت یا در حال حرکت یا لرزش و کمک به حرکات مکانیکی بدن است که می‌تواند با دست، انگشتان، آرنج، زانو، ساعد، و پاها انجام گیرد. قسمت های مورد هدف ماساژ شامل عضلات، تاندون‌ها، رباط‌ها، پوست، مفاصل، یا سایر بافت پیوندی ، و همچنین رگ‌ های لنفاوی، یا اندام‌های دستگاه گوارش است. استفاده از ماساژ بدن برای رفع خستگی و درمان قدمت زیادی دارد.( تقریباً تاریخچه ی این درمان به ۲۷۰۰ سال پیش از میلاد برمی گردد)
امروزه نیز ماساژ تاثیرات بسیاری در رفع خستگی عضلات، کاهش درد عضلانی، ایجاد گردش خون بهتر در بدن، رفع اسپاسم‌های موضعی در ناحیه کمر و پشت، کمک به درمان بیماری‌های مربوط به استخوان‌بندی بدن، جلوگیری از خشک‌شدن و محدودیت‌های حرکتی عضلات بدن و کاهش استرس و ایجاد آرامش و بسیاری موارد دیگر دارد و توسط پزشکان توصیه می‌شود.
توجه داشته باشید که ماساژ درمانی روش درمانی است که ریسک بسیار کمی دارد به شرطی که توسط درمانگر مجرب و ماهر انجام گردد.

 

 انواع ماساژ های درمانی :

برای ماساژ درمانی بیش از ۸۰ نوع مختلف ماساژ مختلف وجود دارد مثل ماساژ سنگ ماساژ پاک سازی صورت ، ماساژ شمع ، ماساژ آروماتراپی ، ماساژ لاغری که به پنج دسته تقسیم می شوند :
_ماساژ معاصر غربی
_ماساژ سنتی اروپایی
_ماساژ شرقی
_ماساژ اصلاح حرکات و ساختار
_ماساژ انرژی _ پایه

 

ماساژ درمانی و لاغری

ماساژ لاغری چیست ؟!

احتمالا با راه ها و روش های بسیاری برای لاغری آشنا هستید یا حتی انجام داده اید . ماساژ درمانی برای لاغری نیز یکی از روش های متفاوت و جدید برای لاغری می باشد که طی این روش با استفاده از ماساژ و تکنیک های خاصی روی اندام های مختلف باعث لاغری آن می شوند. اتفاقی که با ماساژ درمانی رخ می دهد این است که با استفاده از تکنیک ها و مالش هایی که روی ناحیه‌ی مورد نظر انجام می دهند باعث شکسته شدن و جا به جا شدن چربی ها می شوند.
از سوی دیگر هنگام ماساژ و مالش غدد لنفاوی ( غدد لنفاوی غده های کوچکی در بدن هستند و بخشی از سیستم ایمنی به حساب می آیند و همچنین نقش مهمی در حفظ سلامتی ما ایفا می کنند.)تحریک می شوند که این امر موجب افزایش خون رسانی به قسمت های مختلف بدن می شود.
لازم به ذکر است ماساژ به تنهایی نمی تواند سبب کاهش وزن شود افرادی که از این روش جهت لاغری استفاده می کنند بایستی درکنار ماساژ یک رژیم غذایی سالم و یک برنامه‌ی ورزشی مناسب داشته باشند.
ماساژ لاغری بر روی بیشتر افراد بالای ۲۰ سال تاثیر گذار بوده و سبب کاهش وزن با تاثیر بر قسمت هایی مانند شکم ، ران و بازو شده است.

 

ماساژ لاغری بر روی کدام نوع از چربی های بدن تاثیر می گذارد؟

میدانیم که تمام چربی‌ها باعث افزایش کالری در بدن می‌شوند و که مصرف چربی و خصوصا بعضی از آنها می‌توانند باعث افزایش وزن شوند و چنانچه مقدار چربی بدن بالا باشد برای سلامت مفید نخواهد بود. اما چربی ها انواع متفاوتی دارند و نحوه ی توزیع شان در بدن متفاوت است. اکثر افراد چربی ها را در قسمت میانی بدن یا باسن و ران ذخیره می کنند در بدن ما سه نوع چربی وجود دارد که نه تنها هر کدام از آنها عملکردی متفاوت دارد، و هر کدام در قسمت های مختلف بدن نیز قرار گرفته اند.
چربی زیرپوستی بالای عضلات قرار گرفته درست زیر پوست. این نوع چربی را معمولا می توان از روی پوست با نیشگون گرفتن لمس کرد. این چربی ها معمولا در مناطق باسن و ران قرار دارند. که حدود ۹۰ درصد از ذخایر چربی بدن را تشکیل می دهد.
چربی احشایی: در عمق شکاف های قسمت شکم قرار دارد و اندام های حیاتی مانند کبد، روده ها و قلب را احاطه کرده است که قابل لمس نیست
چربی قهوه ای: یک نوع چربی خاص است که در واقع به بدن کمک می کند برای گرم شدن کالری بیشتری بسوزاند. این چربی ها بیشتر اطراف شانه ها و قفسه سینه هستند. ماندن در هوای سرد می تواند باعث افزایش این نوع چربی ها شود.
در ماساژ درمانی برای لاغری چربی های زیر پوستی مورد هدف قرار می گیرند

ماساژ درمانی و ماساژ برای لاغری چه مزیت هایی دارد؟

_ باعث افزایش گردش خون در بدن می شود: که این امر توسط تحریک غدد لنفاوی اتفاق می افتد و خون بیشتری وارد اندام ها می شود و در کل روند بدن را بهبود می دهد.
_ باعث نرم شدن ماهیچه ها می شود : گفته می شود ماساژ کاهش وزن سبب کاهش سلولیت ها ( سلولیت چیست؟ سلولیت به حالتی گفته می‌شود که در آن روی سطح پوست برآمدگی‌ها و گودی‌هایی ظاهر می‌شود) می شود و ناحیه های ماهیچه ای بدن را نرم می سازد
_ سبب بالا رفتن سطح انرژی بدن می شود
_ به یکدستی پوست کمک می کند
_ سبب شکل و فرم دادن به قسمت های مختلف بدن مانند شکم ، ران و… می شود
_ باعث بهبود کیفیت خواب فرد می شود
_ باعث کاهش درد های عضلانی می شود
_ باعث بهبود وضعیت ذهنی فرد می شود
_ باعث کاهش کمر درد می شود
_ سبب کاهش استرس و اضطراب در فرد می شود.

 

عوارض ماساژ درمانی چیست؟

تا به کنون گزارشات بسیار کمی از ماساژ درمانی بوده است.
پس از ماساژ درمانی عوارضی مانند کوفتگی و کبودی ، درد و ورم و همچنین حساسیت پوستی به روغن های استفاده شده در ماساژ ممکن است به وجود بیاید

 ماساژ برای چه افرادی مناسب نیست؟

ماساژ بر روی بافت های سرطانی ، مفصل های آسیب دیده، افراد داری پوکی استخوان یا دارای بافت زخم شده ، شکستگی و عفونت دار و افرادی که به تازگی عمل جراحی انجام داده اند نبایستی انجام گیرد
همچنین افرادی که اختلالات انعقاد خون دارند و تعداد پلاکت پایینی دارند نباید ماساژ انجام دهند.
انجام ماساژ برای خانم های باردار توصیه نمی شود.

 ماساژ درمانی برای لاغری روی چه قسمت هایی از بدن انجام می شود؟

ماساژ درمانی برای لاغری روی قسمت های مختلفی از بدن مانند:
ماساژ درمانی لاغری ران ها: ران ها قسمتی از بدن هستند که بخصوص در بانوان محل تجمع چربی ها هستند طی ماساژ درمانی لاغری همراه با روغن های مخصوص این قسمت از بدن را به مدت برای ۵ دقیقه ماساژ می دهند.
لازم به ذکر است حرکات انجام شده روی ران می تواند برای از بین بردن سلولیت های ران بسیار مفید واقع شود.

ماساژ لاغری صورت :

 

این عمل جهت رفع غبغب و لاغری صورت انجام می‌شود که باعث افزایش خون رسانی به صورت می شود و باعث شادابی صورت می شود
شکم و پهلو: شکم و پهلو از قسمت هایی از بدن هستند که چربی در آن تجمع می کند و باعث بزرگ و بد فرم دیده شدن این قسمت از بدن می شود. ماساژ درمانی بر روی این قسمت از بدن انجام می شود و باعث کاهش حجم چربی های می شود. شواهد ها حاکی از آن است که ماساژ لاغری شکم بر درمان یبوست نیز موثر واقع می گردد.

ماساژ بازو ها:

معمولا در خانوم ها بازو ها محلی برای تجمع چربی ها می باشند که باعث بد فرم شدن این قسمت و بد شکل ایستادن لباس ها می شود.
ماساژ در مانی بر روی این قسمت از بدن نیز قابل انجام است که با حرکت های دورانی با استفاده از روغن برای مدت ۵ دقیقه روی این ناحیه ماساژ درمانی لاغری انجام می شود.

 

برای لاغری با ماساژ درمانی چند جلسه ماساژ باید انجام دهیم ؟

ماساژ درمانی برای لاغری یک روش مکمل است یعنی هنگامی تاثیر آن را مشاهده خواهید کرد که همراه با رژیم غذایی سالم و ورزش باشد. توصیه می‌شود به مدت ۵_۶ هفته و هفته ای دو یا سه جلسه ماساژ لاغری را انجام دهید. که به تدریج طی این مدت شاهد تغییرات خواهید بود.

 

پاسخ به چند سوال رایج در مورد ماساژ در مانی لاغری :

-چه ماساژ هایی برای لاغری و کاهش وزن مناسب هستند ؟
پاسخ: سه نوع ماساژ درمانی در کوچک کردن چربی ها تاثیر دارند این ماساژ ها با نام های ماساژ لنفاوی،
ماساژ آرماتراپی ، و ماساژ شکمی هستند.

 

-ماساژ شکمی چه تاثیراتی دارد؟
پاسخ ماساژ شکمی سبب افزایش سوخت و ساز بدن می شود معمولا افراد پس از دریافت ماساژ شکمی نظراتی از قبیل اینکه کمتر احساس بی حالی دارند و کالری های کمتری مصرف می‌کنند دارند.

-ماساژ لنفاوی چیست و چه تاثیراتی دارد؟
پاسخ: ماساژ لنفاوی نیز با تحریک کردن غدد لنفاوی باعث افزایش گردش خون و افزایش سوخت و ساز بدن می شود همچنین گفتنی است این ماساژ می تواند قدرت ایمنی بدن را افزایش دهد

-ماساژ آروماتراپی چیست و چه تاثیراتی دارد ؟
این ماساژ نوعی ماساژ جهت کاهش وزن است که از روغن برگ و دانه های مختلفی جهت انجامش استفاده می شود . ماساژ آروماتراپی سبب کاهش اشتهای فرد و در نتیجه کم غذا خوردن و کاهش وزن فرد می شود.
افرادی که تجربه ی ماساژ آروماتراپی را داشته اند نظراتی از قبیل خواب راحت تر ، کاهش درد ماهیچه ها ، و کاهش اضطراب را در مورد این ماساژ داشته اند.

-قیمت ماساژ درمانی لاغری چقدر است؟
پاسخ : قیمت ماساژ درمانی لاغری بسته به نوع مرکز ماساژ درمانی و تعداد جلسات متفاوت خواهد بود هر چقدر تعداد جلسات لازم برای ماساژ درمانی بیشتر باشد طبیعتاً هزینه نیز بیشتر خواهد شد.

-برای ماساژ لاغری از چه روغن هایی استفاده می شود و کدام روغن بهتر است؟
پاسخ : در ماساژ لاغری از روغن هایی مثل روغن زیتون، روغن بادام و روغن نارگیل و… استفاده می شود هر کدام ویژگی و خاصیت خاص خود را دارند به همین دلیل نمی توان در مورد اینکه کدام روغن نسبت به سایرین برتر است نظر داد.

 

هشدار : در صورتی که ماساژ لاغری با مهارت انجام نشود و در مانگر در ناحیه هایی که نبایستی انجام شود ماساژ انجام دهد مشکلات جدی ممکن است برای فرد به وجود بیایید. به عنوان مثال ماساژ قسمت های سرطانی بدن و قسمت های دارای عفونت خطر ناک بوده و ممکن است سبب پخش شدن عفونت و سرطان به بخش های مجاور شود. همچنین ممکن است مشکلات روحی روانی برای فرد به وجود بیایید.

 

در نتیجه: کلا ماساژ درمانی و کاربرد آن برای لاغری درمانی مکمل است. این روش درمانی را زیر نظر درمانگری که مجوز و مدارک لازم را دارد انجام دهید و قبل از انجام با پزشک خود مشورت کنید. پیشنهاد ما این است برای انجام ماساژ درمانی به مراکز ماساژ درمانی مراجعه کنید.

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر میتوانید با مشاوران ما در سفیر زیبایی در ارتباط باشید .
در پایان صمیمانه از همراهیتان سپاس گزاریم امیدواریم مطالعه این مطالب برایتان سودمند بوده باشد.

 


پاسخ دادن

آدرس ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری نشانه گذاری شده اند *

ما را در اینستاگرام دنبال کنید


لورم ایپسوم متن ساختگی
تماس با ما


021-22393852

تهران، الهیه، چهارراه حسابی، خیابان رضایی، پلاک ۳۲، واحد 1

info@safirezibaei.com


طراحی و اجرا آوانگارد
طراحی و اجرا آوانگارد